A Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.
(Nyilvántartásba vételi szám: E-000892/2014)
Képzési Felhívást
tesz közzé
Látássérült személyek kompetenciájának bővítése audio-narrátorral való együttműködés érdekében című, NSZFH által engedélyezett, képzési programra.
- A képzési program azonosító száma képző intézménynél: 716023/1
- A képzési program engedély száma: E-000892/2014/D012
A képzési program célja:
A képzési program elsődleges célja az, hogy a képzési programban résztvevő látássérült személyek audio-narrációs gyakorlati feladatokkal kapcsolatosan meglévő ismereteiket rendszerezzék, új ismereteket szerezzenek, és a szükséges területeken saját kompetenciájukat fejlesszék.
Csoportlétszám
(min.- max.): 8-10 fő
A képzési program a minimális létszám elérése esetén indítható!
A képzési program célcsoportja
Olyan 18 évnél idősebb látássérült személyek, akik éreznek magukban motivációt az audio-narrátorral való együttműködésre, az audio-narrációval kapcsolatosan új ismeretek és kompetenciák megszerzésére.
A képzési program óraszáma
30 óra
A képzési program időtartama
2016. október 29 – 2016. november 26.
A jelentkezés feltételei:
- Iskolai előképzettség: közép vagy felsőfokú iskolai végzettség
- Egészségügyi alkalmassági követelmények: „segédeszközzel vagy műtéti úton nem korrigálható módon látóképessége teljesen hiányzik vagy aliglátóként minimális látásmaradvánnyal rendelkezik és ezért kizárólag tapintó-halló életmód folytatására képes (látási fogyatékos)”/1998. évi XXVI. törvény a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról jogszabályok alapján
- Élő beszéd érzékelése és értelmezése auditív úton.
Egyéb feltétel(ek):
- Jelentkező motivációja az audio-narrátorral való együttműködésre.
- Látássérült személyek részére támogatást nyújtó szoftverek és eszközök alapszintű használata (pl. felolvasó szoftver, média lejátszó).
- Alapvető együttműködési készség megléte (csoportmunkához, páros munkához).
- Motiváció az audio – narráció értékelésére és annak elkészítésében való együttműködésre.
A képzési programon való részvételhez egy felvételi elbeszélgetésen kell részt venni, melynek időpontja 2016. október 21. A pontos időponttal képző intézmény egyedileg megkeresi a jelentkezőket.
A képzési program költsége:
A képzési program térítésmentes az FSZK Nonprofit Kft. valamint az Emberi Erőforrások Minisztériuma között kötött 58936/2015 számú szerződés alapján.
A képzési program résztvevőinek vállalnia kell egy meghatározott programban az együttműködést egy audio-narrátorral.
A rendelkezésre állásról együttműködési megállapodást köt az FSZK Nonprofit Kft. a képzési programon résztvevő személyekkel.
Az eseti megbízás végrehajtása minden esetben a mindkét fél részéről egyeztetett és elfogadott Megbízási szerződésben rögzített feltételek alapján történik.
A képzési program elvégzése után, adott feladatot ellátó személy képes lesz:
- A résztvevők tájékozottak lesznek az audio-narráció nemzetközi és hazai gyakorlatával kapcsolatosan.
- Megismerik a valós idejű és a rögzített narráció elkészítésének lépéseit.
- A transzferális tanulásnak köszönhetően elsajátítják azokat a technikákat és kompetenciákat, amelyek szükségesek az audio-narrátorral való hatékony és minőségi együttműködéshez.
- Felkészülnek arra, hogy az audio-narrátorokat támogassák jó gyakorlatokkal, tapasztalatokkal, tanácsokkal egy – egy narrációs anyag elkészítése során. Korábban megszerzett tapasztalataikat és tudásukat megfelelően át tudják adni a velük együttműködő narrátoroknak.
- A képzési program végén képesek lesznek egy – egy narrációs anyagot komplexen értékelni, a folyamatokban hatékonyan részt venni.
A képzési program tananyagegységei, a tananyagegységek céljai:
- Bevezetés az audio – narráció elméleti alapjaiba
A tananyagegység célja, hogy a résztvevők megismerhessék az audio-narráció hazai és nemzetközi történeti alakulását, valamint általánosságban az audio-narráció elméleti alapjait. - Audio – narrációhoz kapcsolódó specifikus gyakorlatok
A tananyagegység célja az, hogy a résztvevő látássérült személyeknek a gyakorlati feladatokon keresztül bemutassa a leendő támogató tevékenységhez kapcsolódó feladatokat, segítsen elsajátítani a szükséges kompetenciákat.
A képzési program zárása:
- Az első tananyagegység után a résztvevőknek egy alkalommal kell a megszerzett elméleti tudásukról egy tesztet kitölteni.
- A második tananyagegység után, azaz a képzési program végén egy záró gyakorlati feladatot kell leadniuk:
Egy 10 perces anyag audio-narrációjának elkészítéséről, a munkafolyamat rögzítéséről készített videó felvétel, melyen mind az audio-narrátor, és a képzési program résztvevőjének munkája nyomon követhető.
A képzészárás dokumentuma:
A képzési program eredményes elvégzését Tanúsítvány igazolja.
A tanúsítvány kiadásának feltétele:
- Résztvevő nem lépheti át a tananyagegységenkénti maximum hiányzást, amely az óraszámok 10%-a, melyet jelenléti ívvel dokumentál képző intézmény.
- Tananyagegységek legalább megfelelt minősítéssel történő lezárása.
Megengedett hiányzás túllépése esetén a képzési programban résztvevőt érintő következmények:
A megengedett hiányzás túllépése (max. a képzési órák 10 %-a tananyag- egységenként) esetén a résztvevő látogatási igazolást kap, mely nem minősül tanúsítványnak, mivel a tanúsítvány a képzési programon való sikeres részvételt igazolja képzésben résztvevő számára.
Az FSZK Nonprofit Kft. a képzési program szervezésével kapcsolatosan a változtatás jogát fenntartja!
A képzési program helyszíne:
FSZK Nonprofit Kft. 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
Cím: Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.,1071 Budapest, Damjanich u. 4.
A jelentkezés menete/határideje:
A jelentkezéskor benyújtandó dokumentációk:
- Elektronikus jelentkezési lap – a honlapon kitöltendő,
- Szakmai önéletrajz, mely tartalmazza jelenlegi munkakörét, feladatait és a munkakörben eltöltött évek számát, mely a honlapon a jelentkezési laphoz csatolandó
- A résztvevő végzettségeit igazoló dokumentum (ok) másolata(i), mely a honlapon a jelentkezési laphoz csatolandó
Az elektronikus jelentkezési határidő:
2016. október 15. 23 óra 55 perc
Az elektronikus jelentkezés kitöltése után egy visszajelző e-mailt fog kapni a regisztrált e-mail címére. A jelentkezési határidőt követően a Képző intézmény tájékoztatja a jelentkezőt a képzés indításáról, annak feltételeiről, valamint megküldi a képzési programról a tájékoztató adatlapot. Kérjük, hogy ezt az e-mailt aláírva, a szakmai önéletrajzát, valamint az önéletrajzot, valamint a végzettségét igazoló dokumentumok másolati példányát postai úton az FSZK Nonprofit Kft. részére megküldeni szíveskedjen.
FSZK Nonprofit Kft. 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
A papír alapú jelentkezési dokumentumok beérkezési határideje: 2016. október 17.