Komplex Klub- Bokor-Bacsák Györgyi
Kommunikációs problémák az óvodában
Nem érti?
Nem mondja?
Nem hallja?
Nem működik együtt?
Vette az adást?
Célom:
- Szeretném megtanítani a normál pedagógiát jól alkalmazó pedagógusoknak azt a gondolkodásmódot, amellyel egy gyógypedagógus látja a problémákat.
- Szeretném, hogy tudjon széleskörűen gondolkodni az óvodás populáció kommunikációs problémáinak körében.
- Szeretném, hogy értse, mit miért tesz az óvodáskorú beszédproblémás kisgyerek, és miért úgy teszi, mi az oka a magatartászavaroknak.
- Szeretném, hogy képes legyen az okokat felismerni és megfelelő attitűddel támogatni a fejlődést.
- A támogató, fejlődést elősegítő attitűd mellett gyakorlatgyűjteményt adni a pedagógusok kezébe, ami nem csupán a problémás gyerekek fejlődését szolgálja, hanem az ép gyerekek fejlődését is nagyban támogatja.
- Szeretném megmutatni, hogy papír és ceruza nélkül is meg tudunk felelni az iskolában szükséges készségek fejlesztésének, akár csoportos szituációban is.
- Szeretném átadni azt a tudást, hogy mit miért gyakorlunk a gyerekekkel
Ajánlom a továbbképzést óvodáskorú gyermekekkel foglalkozó szakembereknek, óvodapedagógusoknak, gyógypedagógusoknak, fejlesztőpedagógusoknak és olyan szülőknek is, akik szeretnék optimálisan segíteni óvodáskorú gyermekük nyelvi- és beszédfejlődését.
Az előadóról:
Bokor-Bacsák Györgyi:
2006-ban fejeztem be tanulmányaimat az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán szomatoterapeuta (mozgáskorlátozott személyek minden irányú fejlesztése) és logopédia (kommunikáció- és beszédzavarral küzdő személyek terápiája) szakirányon. Logopédusként és mozgásfejlesztőként a legfontosabb feladatomnak azt tartom, hogy személyre szóló, hatékony megoldási módot keressek a nehézségekhez, mivel minden ember egyéni, egyéniek az adottságai és a problémái is. Szívesen dolgozom különböző életkorú és adottságú emberekkel, szakmai tapasztalatom egy részét halmozottan fogyatékos kisgyermekek beszédterápiájában, másik részét magánpraxisomból szereztem, számos embert (gyermeket és felnőttet egyaránt) segítve a hatékonyabb kommunikációs stratégiák megtalálásában. Érdekelnek a különleges élethelyzetű emberek problémái, legyenek azok a teljes személyiség kibontakozását érintőek, vagy épp csak esztétikaiak. A kommunikáció, mint alapvető emberi jog, nem korlátozódhat csupán a hangzóbeszédre, ennél sokkal szélesebb spektrumot ölel fel: onnantól, hogy a kommunikációs szándék megszületik, egészen odáig, hogy hatással tud lenni a környezetére, számos probléma fordulhat elő, amelyek megfejtésében szívesen nyújtok segítséget és mutatok utat a megoldáshoz.
Időpont
2016. október 24. (hétfő)
Időtartama
8 óra*, 10 órától 17.30 – ig
(*Pedagógusok részére a tanfolyamok a 277/1997. (XII.22.) számú Kormányrendeletben foglaltak szerint elszámolhatók, amennyiben a pedagógus munkáltatója a továbbképzést a rendeletben meghatározottak szerint elfogadja. A hétévenkénti továbbképzés legfeljebb huszonöt százaléka teljesíthető harminc foglalkozási óránál rövidebb, nem akkreditált képzésben való részvétellel, amennyiben a képzési idő legalább az öt órát eléri.)
Létszám
18-20 fő (A képzést a minimális létszám elérése esetén indítjuk, a képzés indításáról értesítjük a jelentkezőket.)
Amennyiben a jelentkezők száma eléri a maximumot, már csak várólistára tudjuk fogadni jelentkezését, megértését köszönjük!
A csoport indulásáról és a befizetéssel kapcsolatos tudnivalókról legkésőbb október 13-ig értesítjük a jelentkezőket.
A program költsége
bruttó 10.000,-Ft
Helyszín
FSZK Nonprofit Kft., 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
Jelentkezési határidő
2016. október 10.
Jelentkezési feltétel: nincs, a programot ajánljuk óvodáskorú gyermekekkel foglalkozó szakembereknek, óvodapedagógusoknak, gyógypedagógusoknak, fejlesztőpedagógusoknak és olyan szülőknek is, akik szeretnék optimálisan segíteni óvodáskorú gyermekük nyelvi- és beszédfejlődését. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!