A Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft.
(Nyilvántartásba vételi szám: E-000892/2014)
Képzési Felhívást tesz közzé
Sportszakemberek kompetenciáinak bővítése értelmi fogyatékossággal és autizmussal élő személyek inklúziójával kapcsolatosan
című,
NSZFH által engedélyezett képzésére.
A képzés azonosító száma képző intézménynél: 716022/1
A képzési program engedély száma: E-000892/2014/D010
A képzési program célja
Sportszakemberek felkészítése, sérülés specifikus ismeretek nyújtása az értelmi fogyatékossággal és autizmussal élő személyek sporttevékenységbe való bevonása érdekében, figyelembe véve a bevonandó személyek pszichés, szomatikus és mentális állapotát, és a sportolással kapcsolatos veszélyhelyzeteket.
A képzési program alapvetően két területre koncentrál: értelmi fogyatékossággal és autizmussal élő személyek inkluzív ellátására, hangsúlyosan a szabadidősporttal (a paralimpiai sportágakat nem kizárva) kapcsolatosan nyújt hasznos új információkat és gyakorlati tapasztalatokat, hogy miként tudnak hatékonyan együttműködni az értelmi fogyatékos és/vagy autista személyekkel, szakorvos-okkal, szakemberekkel az inkluzív sporttevékenység megvalósítása érdekében.
Csoportlétszám (min.- max.)
15-20 fő; A képzés a minimális létszám elérése esetén indítható!
A képzési program óraszáma
72 képzési óra (45 perces képzési órák)
A képzési program időtartama
2016. október 3 – 2017. március 31.
A képzési program célcsoportja
A civil szférában és a közszolgálatban, vállalkozásokban dolgozó sportoktatók, testnevelők, edzők, sportági szakemberek, akik kellő motivációt éreznek a tananyag elsajátítására.
A jelentkezés feltételei
Iskolai előképzettség: közép- vagy felsőfokú iskolai végzettség
Szakmai előképzettség: testi képességek fejlesztésével foglalkozó bármilyen egészségügyi, pedagógiai, sportszakmai szakképesítés
A képzés során megszerezhető kompetenciák
- A résztvevő képessé válik az egyes sporttevékenységeket célcsoport- és sportág specifikusan adaptálni a környezettel együtt.
- Saját élményű megtapasztalásokon keresztül megismeri a különböző fogyatékosságok hatásait, első-sorban a sportban.
- Képes a személyiségre egészében (nem csupán hiányoldalról) tekinteni, minden sérülésspecifikumot a közösség /csapat értékes tagjaként kezelni.
- Képes felismerni a különböző tréningfajták szükségességét önmaga és az érintett sportolók / illetve társaik tekintetében. (pl. érzékenyítő tréning)
- Megszerzett kompetenciáit képes felhasználni a szolgáltatások megtervezésében és a sportolókkal és a családdal való kommunikációban.
- Képes az egyenlő esélyű elv átadására, terjesztésére a többi sportoló és sportszakember részére.
- Képes a különböző sajátos kommunikációs technikákat alapszinten alkalmazni.
- Alapszinten képes a különböző eszközök/segédeszközök használatára.
- Képes a sportági adaptáció biztosítására és biztonságos megvalósítására.
- Képes a fogyatékos sportoló részére a sportág elsajátításához szükséges ismeretek átadására.
A képzési program tananyagegységei, a tananyagegységek céljai:
- Sérülés-specifikus ismeretek (biológiai, neurológiai és szociális alapismeretek, valamint a sajátos igények)
A tananyagegység célja, hogy a résztvevő alapismereteket szerezzenek az értelmi fogyatékossággal és autizmussal kapcsolatosan az alábbi főbb szempontok mentén: biológiai alapismeretek, neurológiai alapismeretek, szociális alapismeretek, sajátos igények - A fogyatékos emberek sporttevékenysége, a rehabilitációtól a versenysportig
A tananyagegység célja, hogy a résztvevőket megismertesse a fogyatékos személyek sporttevékenységeire vonatkozó jogszabályokat, versenyzési lehetőségeket. A résztvevő ismerje meg a sérülésspecifikumok lélektani hatásmechanizmusát, azok lelki sajátosságait - Infokommunikációs akadálymentesítés, érzékenyítés
A tananyagegység célja, hogy különböző tanulási folyamatoknak köszönhetően a résztvevő saját élményeket szerezzen személyiségjegyeinek fejlesztése érdekében, a hatékonyabb edzői munka elérése érdekében. - Szakorvosi feladatok és a szakmai együttműködés szerepe
A tananyagegység célja, hogy a résztvevőknek rendszerezett ismereteket nyújtson az egyes sport- és szakorvosi szolgáltatások rendszerébe. A résztvevőnek ismernie kell az egyes szakorvosi jelentések elfogadásának feltételeit. A résztvevőnek fel kell ismernie, hogy mikor szükséges további szakember bevonása a sporttevékenység biztonságos megtervezéséhez. - Egyenlő esélyű hozzáférés
A tananyagegység célja az egyenlő esélyű hozzáférés elvének megismertetése. A „Semmit rólunk, nélkülünk!” elv fontosságának kihangsúlyozása, a mindennapi gyakorlatba való átültetésének lehetőségeinek megismertetésével. Fizikai és info-kommunikációs akadálymentesítés módszereinek megismertetése a rendelkezésre álló lehetőségek feltérképezése.
- Sérülés specifikus sportági gyakorlat
A tananyagegység célja a sportági adaptációhoz szükséges személyi és tárgyi feltételek megismertetése, alkalmazási lehetőségeinek bemutatása, jó gyakorlatok megismerése, és a képzési programban megszerzett tudás hatékony beépítése a mindennapi munkába.
A képzési program zárása:
A résztvevőknek két alkalommal kell kitöltenie írásbeli tesztet, amely tartalma az addig feldolgozott tananyag tartalom. A számonkérés célja az, hogy képző is meggyőződhessen arról, hogy a gyakorlati feladatok hatékony és szakszerű ellátásához az elméleti tudást sikeresen megszerezték a résztvevők.
Gyakorlati vizsga a képzés végén: A vizsga résztvevőnként összesen 1,5 óra, amely magába foglal egy próba sportfoglalkozást, majd annak elemzését.
Minden résztvevő részt vesz további két résztvevő vizsgáján megfigyelőként, értékelőként, természetesen lehetőséget adva a reflexióra és önreflexióra.
A képzészárás dokumentuma
A képzés eredményes elvégzését Tanúsítvány igazolja. A tanúsítvány minősítése megfelelt, vagy nem felelt meg minősítés lehet.
A tanúsítvány kiadásának feltétele
- Az összes képzési óraszám 90%-án való részvétel,
- Az írásbeli záró tesztek megfelelt minősítéssel való teljesítése,
- A gyakorlati záró feladat megfelelt minősítéssel való teljesítése
Megengedett hiányzás túllépése esetén a képzésben résztvevőt érintő következmények:
A megengedett hiányzás túllépése (max. a tanfolyami órák 10 %-a tananyag- egységenként) esetén a résztvevő látogatási igazolást kap, mely nem minősül tanúsítványnak, mivel a tanúsítvány a tanfolyamon való sikeres részvételt igazolja képzésben résztvevő számára.
A képzés ütemezése
A képzési program pontos ütemezését tartalmazó órarend innen letölthető.
Az FSZK Nonprofit Kft. a képzés szervezésével kapcsolatosan a változtatás jogát fenntartja!
A képzés helyszíne
FSZK Nonprofit Kft. 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
Képzési díj befizetésének határideje
2016. szeptember 28. 16 óra; a jelentkezőket a befizetés módjáról külön értesítjük.
A jelentkezés menete/határideje:
A jelentkezéskor benyújtandó dokumentációk elektronikusan, és postai úton:
- Elektronikus jelentkezési lap – a honlapon kitöltendő,
- Szakmai önéletrajz, mely tartalmazza jelenlegi munkakörét, feladatait és a munkakörben eltöltött évek számát, mely a honlapon a jelentkezési laphoz csatolandó
- A résztvevő előírt végzettségeket igazoló dokumentum (ok) másolata(i), mely a honlapon a jelentkezési laphoz csatolandó
Az elektronikus jelentkezési határidő
2016.szeptember 23. 24:00
Az elektronikus jelentkezés kitöltése után egy visszajelző e-mailt fog kapni a regisztrált e-mail címére. Kérjük, hogy ezt az e-mailt aláírva, a szakmai önéletrajzát, valamint a végzettségét igazoló dokumentumok másolati példányát postai úton az FSZK Nonprofit Kft. részére megküldeni szíveskedjen.
A jelentkezési határidőt követően a Képző intézmény tájékoztatja a jelentkezőt a képzés indításáról, annak feltételeiről, valamint megküldi a képzési programról a tájékoztató adatlapot.
A papír alapú jelentkezési dokumentumok beérkezési határideje
2016. szeptember 27. 16:00
Kérjük, a borítékon az alábbi kódot feltüntetni szíveskedjen: 716022/1
A teljes képzési program megtekinthető az FSZK Nonprofit Kft. Felnőttképzési Irodájának ügyfélszolgálatán.
Ügyfélszolgálati elérhetőségeink ide kattintva elérhetőek.
Képző intézmény kötelezettséget vállal a képzés lebonyolításáért, egyúttal felelősséget vállal a program minőségéért, teljesítéséért, a képzésben közreműködők tevékenységéért. A Képző intézmény csak és kizárólag ezen tevékenységekért vállal felelősséget.
KÉPZŐ INTÉZMÉNY JOGAI, KÖTELEZETTSÉGEI
- Képző intézmény vállalja, hogy biztosítja Résztvevő számára a képzési program megismerésének lehetőségét a képzés megkezdését megelőzően legalább 3 munkanappal. Résztvevő jogosult a felnőttképzési szerződéstől elállni, ezt Képző intézményhez intézett jognyilatkozatával teheti meg, és ezáltal a képzésen való részvételi szándékáról lemondhat díjfizetési kötelezettség nélkül. Ezen jognyilatkozat egyúttal a felnőttképzési szerződést felbontja. Amennyiben Résztvevő a képzés megkezdését követően kívánja elállási jogát érvényesíteni, Az elállásra egyebekben a Ptk. szabályai vonatkoznak.
- Képző intézmény a képzés megkezdését követően biztosított elállási jog ellenében bánatpénzt jogosult meghatározni, melynek mértéke a képzés teljes összegének havi időarányos része, de legfeljebb a kötelező legkisebb munkabér húsz százaléka.
RÉSZTVEVŐ JOGAI, KÖTELEZETTSÉGEI
- Résztvevő vállalja, hogy elfogadja a képzés rendjét, esetleges hiányzásáról a Képző intézményt a lehető legrövidebb időn belül értesíti, továbbá nem tanúsít olyan magatartást, amely a képzés más résztvevőit, oktatóit, illetve a Képző intézmény érdekeit sértené vagy károsítaná. A Képzésben résztvevő az okozott károkért a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint felel.
- A képzésben résztvevő tudomásul veszi, hogy a jelenléti íven megjelenését minden foglalkozási napon két alkalommal aláírásával hitelesítenie kell, továbbá szándékos vagy gondatlanságból elkövetett károkozás esetén az okozott kárt köteles megfizetni. A képzés teljes ideje alatt az adataiban bekövetkező változásokat a változástól, illetve tudomásszerzéstől számított 3 napon belül a Képzőnek írásban bejelenti.
- A képzésben résztvevő hozzájárul, hogy a Képző intézmény– a képzés megvalósításának dokumentálása, valamint a teljesítés igazolhatósága céljából – a képzésről és a résztvevőkről fényképeket készítsen. Résztvevő az elkészített fényképekkel kapcsolatban semmilyen további igényt nem támaszt.
- A képzésben résztvevő tudomásul veszi, adatait, illetve jelen képzéssel összefüggő valamennyi információt, illetve személyes adatot a Képző az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény előírásainak megfelelően kezelheti, azt jogszabályban meghatározott szervezeteknek átadhatja.
- A képzésben résztvevő kifejezetten hozzájárul ahhoz, hogy a Képző intézmény a képzés során tudomására jutó személyes adatait az Fktv. vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően kezelje.
- A képzésben résztvevő kifejezetten tudomásul veszi, hogy a Képző intézmény által kezelt adatok statisztikai célra, illetve a Képző intézménynek az Fktv.-ben meghatározott adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése érdekében felhasználhatók és személyazonosításra alkalmatlan módon átadhatóak.
Panasz benyújtásának lehetősége
- Szóbeli panaszt azonnal orvosolni kell, ha a résztvevő nem ért egyet, akkor arról jegyzőkönyvet kell készíteni és át kell adni a panaszt tevőnek a jegyzőkönyv másolatát.
- Telefonos vagy e-mailben érkezett panasz esetén a jegyzőkönyvet az érdemi válasszal együtt meg kell küldeni 30 napon belül. Az elutasítást is indokolni kell.
- A panaszt tevő, ha előzetesen szeretne időpontot kérni ügyfélfogadásra, 5 napon belül időpontot kell biztosítani számára.
- Az esetleges elutasítással egyidejűleg tájékoztatni kell a panaszt tevőt, hogy hova fordulhat jogorvoslatért.