Konfliktuskezelés az iskolában
Az előadóról
Farkas Edit, több mint 3 évtizede dolgozik pedagógusként, gyógypedagógusként. Több diplomát szerzett a pedagógia különböző területein. Óvónői, tanítói, pszichopedagógusi végzettsége mellett most végzett autizmus spektrum pedagógia szakirányon. Rendelkezik szakvizsgával és mesterdiplomával is. Emellett a Károli Egyetemen Képi kifejezéspszichológiai szaktanácsadó képesítése van. Foglalkozott óvodáskorú gyermekekkel, szociálisan hátrányos helyzetű, illetve magatartási- és beilleszkedési problémákkal küzdő gyermekekkel és családjaikkal valamint SNI tanulókkal integrált – és szegregált formában is. Hosszú évekig vezetett kolléganőjével szülőklubot, szervezett nyári integrációs tábort, illetve több előadást tartott pedagógusok és szülők számára magatartás- és figyelemzavar, illetve rajzelemzés témakörben.
Jelenleg autizmussal élő gyermekek szegregált csoportjában osztályfőnök.
A témáról:
az iskolai agresszió kezelése, az iskolai élet szereplői között fellépő konfliktusok hatékony megoldása gyakran okoz nehézséget a mindennapokban.A komplex klub keretében konstruktív probléma- és konfliktuskezelési módszerek bemutatásával, felelevenítésével igyekszünk gyakorlatban jól hasznosítható segítséget nyújtani, az iskolai élet szereplőinek viszonyrendszerében (-diák-diák, pedagógus – diák, szülő – pedagógus) jelentkező problémák, feloldására.
A képzés során érintett főbb témák:
- konfliktusok létrejötte, oka, formái, fajtái
- az asszertív, kompetens viselkedés kialakításának lehetőségei iskolai keretek között
- erőszakmentes kommunikáció alapjai – érzések, vágyak, szükségletek azonosítása
- szemtől-szembe módszer – alternatív, resztoratív konfliktusmegoldás és közösségépítés
- mediáció – a vitás felek közötti közvetítés tudománya
Időpont
2016. szeptember 28. (szerda)
Időtartama
8 óra*, 10 órától 17.30 – ig
(*Pedagógusok részére a tanfolyamok a 277/1997. (XII.22.) számú Kormányrendeletben foglaltak szerint elszámolhatók, amennyiben a pedagógus munkáltatója a továbbképzést a rendeletben meghatározottak szerint elfogadja. A hétévenkénti továbbképzés legfeljebb huszonöt százaléka teljesíthető harminc foglalkozási óránál rövidebb, nem akkreditált képzésben való részvétellel, amennyiben a képzési idő legalább az öt órát eléri.)
Létszám
25 fő – 30 fő (A képzést a minimális létszám elérése esetén indítjuk, a képzés indításáról értesítjük a jelentkezőket.) A maximális létszám elérése esetén a jelentkezők úgynevezett várólistára kerülnek. A jelentkezéseket beérkezési sorrendben fogadjuk.
A képzés költsége
bruttó 8.000,-ft
A díjfizetés módjáról a jelentkezőket írásban értesítjük 2016. szeptember 21-én 16 óráig.
Helyszín
FSZK Nonprofit Kft., 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
Jelentkezési határidő
2016. szeptember 19.
Jelentkezési feltétel
nincs, minden érdeklődőt szeretettel várunk
Amennyiben bármilyen kérdés felmerülne, forduljanak hozzám bizalommal.