Morzsák az autizmusról II. szakmai sorozat
MI A JÁTÉK EGY AUTISTA KISGYERMEK SZÁMÁRA?
Kommunikációerősítő, kapcsolaton alapuló fejlesztési technikák az autista gyermekek korai fejlesztésében – az óvodában és otthon.
Az Autizmus Koordinációs Iroda „Morzsák az autizmusról II.” címmel folytatja szakmai műhelysorozatát. Az első őszi alkalmon az óvodás korú autista gyermekek korai fejlesztésének gyakorlati kérdésekeit megvitatjuk meg.
A műhely témái:
- Miért fontos a játék egy autizmussal élő kisgyermek számára?
- Közös játék fenntartói, megerősítői.
- DiR/Floortime szemlélet bemutatása, filozófiája elméletben és gyakorlatban.
- Játék önállóan, strukturáltan, strukturálatlanul, párosan, csoportosan. Az egyéni és csoportos foglalkozáson.
- Mi legyen, és mi ne legyen a cél az egyéni fejlesztéseken az óvodában?
- Megoldási ötletek játéktevékenységen belüli nehézségekre.
- Teammunka a gyerek körül. Szülők és szakemberek.
Az előadóról:
Szabó Mariann, korai interventor, fejlesztőpedagógus, pedagógiai szaktanár. Szakmai tapasztalatát az Autizmus Alapítványnál, a Budapesti Korai Fejlesztő Központban és a Nemzetközi Cseperedő Alapítványnál szerezte. Több éves tapasztalattal rendelkezik az óvodai integráció terén, mint fejlesztő és szupervizor, továbbá 10 éves szakmai tapasztalattal rendelkezik autizmus-specifikus, módszertani, óvodai integrációt elősegítő nappali csoportok területén. Floortimebasic képzés résztvevője és a módszer gyakorlója. A Budapesti Korai Fejlesztő Központ keretein belül szülőképzés társoktatója a játék témában. Továbbá autizmus alap és továbbképzésekben oktató, gyakorlatvezető. Sok éves tapasztalattal rendelkezik a korai egyéni intervenciós beavatkozások (szülők bevonása, team munka) és a páros és csoportos fejlesztések terén a korai életkorban és az óvodában. Autizmus-specifikus tréner: Pozitív Viselkedéskezelés és a Szexualitás és párkapcsolatok oktatása című képzések oktatója.
Módszer
interaktív előadás, kiscsoportos munka
Időpont
2016. szeptember 9. péntek
Időtartam
8 óra*, 9.30 órától 17.00 –ig
(*Pedagógusok részére a tanfolyamok a 277/1997. (XII.22.) számú Kormányrendeletben foglaltak szerint elszámolhatók, amennyiben a pedagógus munkáltatója a továbbképzést a rendeletben meghatározottak szerint elfogadja. A hétévenkénti továbbképzés legfeljebb huszonöt százaléka teljesíthető harminc foglalkozási óránál rövidebb, nem akkreditált képzésben való részvétellel, amennyiben a képzési idő legalább az öt órát eléri.)
Helyszín
FSZK Nonprofit Kft., 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
Jelentkezési feltétel
nincs
A programot elsősorban olyan óvodai pedagógusoknak, gyógypedagógusoknak, fejlesztő pedagógusoknak és asszisztenseknek ajánljuk, akik autista gyermekek óvodai fejlesztését, nevelését tervezik vagy végzik. A programra autista gyermekek szülei és a téma iránt érdeklődők is jelentkezhetnek.
Létszám
25 fő – 30 fő (A képzést a minimális létszám elérése esetén indítjuk, a képzés indításáról értesítjük a jelentkezőket.)
A képzést a minimális létszám elérése esetén indítjuk. A csoport indulásáról és a befizetéssel kapcsolatos tudnivalókról legkésőbb augusztus 30-ig értesítjük a jelentkezőket.