Image may be NSFW.
Clik here to view.Image may be NSFW.
Clik here to view.
MARSLAKÓ AZ ISKOLÁBAN
A befogadó iskolai környezet kialakítása, a kortársak, pedagógusok felkészítése az autista gyerekek iskolai inklúziójára.
A műhely témái
Elméleti és gyakorlati ismeretek a befogadó iskolai környezet kialakítása érdekében; ötletek, jó gyakorlatok a kortársak, pedagógusok felkészítése terén az autista gyerekek sikeres iskolai inklúziója érdekében.
- Az autizmus-specifikus befogadó iskolai környezet (tanulási és tantermi környezet) kialakításának szempontjai.
- Segítség a pedagógusoknak: miért fontos az autizmus szemüveg? Hogyan gondolkodjunk együtt?
- Miért fontos a kortársak érzékenyítése? Hogyan kezdjünk neki?
- Az iskolai bántalmazás megelőzése.
- A kortárs kapcsolatok kialakításának segítése.
Az előadókról
Szabó Tünde, vendégelőadó, gyógypedagógus, a Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázum fejlesztője. Több évtizede dolgozik integrációt vállaló iskolákban. Jelenlegi munkahelyén több sajátos nevelési igényű tanulók együttnevelését, tehetséggondozását elősegítő projekt szakmai vezetője. A Politechnikum autizmus startégiájának, az átvezetés-utánkövetés, munkatársak érzékenyítés jó gyakorlatának egyik kidolgozója.
Farkas Gyöngyi Karolina, gyógypedagógus, az inkluzív nevelés tanára. Széleskörű tapasztalatait az Autizmus Alapítvány Iskolájában, a Nemzetközi Cseperedő Alapítványnál és a Nyolc Pont Projekt intézményfejlesztése során gyűjtötte. A Symbo Alapítvány szakmai vezetője. Autizmus-specifikus tréner, aki számos képzés és tréning oktatója: CAT-kit, Ö.T.V.E.N, Pozitív Viselkedéskezelés, Autizmus 5 lépésben – szülői kompetenciafejlesztő tréning, Szexualitás és párkapcsolatok oktatása.
Faragó Melinda, gyógypedagógus, árnyékpedagógus, a Symbo Alapítvány szakmai vezetője. Szakmai tapasztalatát az Autizmus Alapítvány Iskolájában, a Gyermekek Házában és a Móra Ferenc Általános iskolában szerezte. A Nyolc Pont Projektben intézményi támogató szakértőként dolgozott. Árnyékpedagógusként több éves tapasztalattal rendelkezik az iskolai inklúzió, az autizmus-specifikus szülő-, kortárs- és pedagógus-érzékenyítés terén.
Módszer
interaktív előadás, tréning jellegű kiscsoportos munka
Időpont
2017.április 21. (péntek)
Időtartama
8 óra*, 9.30 órától 17.00 – ig
(*Pedagógusok részére a tanfolyamok a 277/1997. (XII.22.) számú Kormányrendeletben foglaltak szerint elszámolhatók, amennyiben a pedagógus munkáltatója a továbbképzést a rendeletben meghatározottak szerint elfogadja. A hétévenkénti továbbképzés legfeljebb huszonöt százaléka teljesíthető harminc foglalkozási óránál rövidebb, nem akkreditált képzésben való részvétellel, amennyiben a képzési idő legalább az öt órát eléri.)
Helyszín
FSZK Nonprofit Kft., 1071 Budapest, Damjanich u. 4.
Jelentkezési határidő
2017.április 12. 23 óra 55 perc
Jelentkezési feltétel
nincs
Létszám
25 fő – 40 fő
(A programot a minimális létszám elérése esetén indítjuk, a program indításáról értesítjük a jelentkezőket a regisztrációs határidő lejárta után.)
A programot a minimális létszám elérése esetén indítjuk. A csoport indulásáról és a befizetéssel kapcsolatos tudnivalókról legkésőbb április 13-án értesítjük a jelentkezőket. Fizetési határidő: április 17-e.
A programot elsősorban olyan pedagógusoknak, gyógypedagógusoknak, fejlesztő pedagógusoknak ajánljuk, akik autista gyermekek integrált oktatását, nevelését tervezik vagy végzik. A programra minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Részvételi díj
Bruttó 6.000 Ft